Siedlik Agroturystyka

Агротуризм в Zalesiu

9.8 Оценка
Liczba ocen:2

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

Информация об объекте

Lidzbark 29 , 13-230 Lidzbark odległość od centrum: 1.8 km

Oписание

Agroturystyka Siedlik oferuje dwa domki letniskowe, znajdujące się w gospodarstwie. W domkach do dyspozycji mamy:
-Aneks kuchenny,
-Łazienka,
-Sypialnia.
Domki przeznaczone od 4 do maksymalnie 6 osób.
Cena przy 4 osobach 160 zł, przy dodatkowych dwóch osobach pobierana opłata w cenie 20 zł od osoby.

W naszym gospodarstwie hodowane są wiejskie kury, od których jaja są wykorzystywane do przyrządzenia posiłków. Istnieje możliwość do skorzystania własnych wyrobów wędliniarskich. Dla chcących degustacji do zamówień wiejskiego chleba u właścicieli. W sezonie są dostępne owoce i warzywa. Gospodarze polecają domowe śniadania i obiado-kolacje.

Agroturystyka Siedlik położona jest we wsi Zalesie. Miejscowość znajduje się na pograniczu dwóch województw Warmińsko-Mazurskiego i Kujawsko-Pomorskiego, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego parku krajobrazowego.Gospodarstwo otoczone jest lasami i jeziorami. Występuje tu teren pagórkowaty i piaszczysty. Gorąco zapraszamy na odpoczynek w ciszy, czyste powietrze, śpiew ptaków unoszący się z pobliskiego lasu. Odgłosy zwierząt zmierzające wąskimi scieżkami, rechot żab ze sąsiadującego stawu. Zachęcamy do korzystania z wycieczek rowerowych. Spędzenie slonecznych dni na łonie przyrody. W pobliżu znajduje się jezioro Wielkie Leźno, które należy do strefy ciszy.

Dla osób lubiących wędkować jest możliwość wykupienia pozwolenia w sąsiednim gospodarstwie. Dla aktywnych urlopowiczów jest tez możliwość skorzystania z jazdy konnej, która znajduję się 1,5 km od agroturystyki. Nauka jazdy możliwa z instruktorem lub bez.

Dla ciekawych historii okolic z jednych leśnych dróg znajduje się przysiółek Leźna - Obrazik z tablicą upamiętniającą odwrót Wielkiej Armii Napoleona (1812r). Na terenie parku znajduje się siedem rezerwatów przyrody. Jest 500-letni pomnik przyrody Dąb Rzeczpospolitej nazywany niegdyś także Dębem Jagiełły i wiele innych. Tereny zostały ukształtowane przez lodowiec.

Wieś Zalesie podlega do kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Marcina w Boleszynie. Jest miejscem cudownych uzdrowień. Do sanktuarium Matki Bożej przybywają liczne pielgrzymki. Kościół jest średniowiecznym zabytkiem.
W niewielkiej odległości (ok 40km) można wybrać się na zwiedzanie Grunwaldu. Na polu Grunwaldzkim stoczona została największa bitwa w historii Krzyżaków. Miejscowość posiada mnóstwo ciekawostek dla zwiedzających.

Dla miłośników wody i plaży polecamy najbliższe miasteczko Lidzbark , do którego jest dostęp do jeziora i plaży miejskiej. Cieszy się powodzeniem park linowy dla dzieci, Zjeżdzalnie wodne i promenada. Przez Lidzbark przepływa rzeka Wel , na której są organizowane spływy kajakowe.

Dla miłośników przyrody jest muzeum leśne i etnograficzne. W okresie letnim odbywają się koncerty i kabarety ( wakacyjne wieczory połączone z rozrywką).

Idealnym miejscem na spędzenie słonecznych dni i ciepłych wieczorów są tarasy połączone z domkami, z uroczym widokiem na jezioro. Poranki umilają swym śpiewem ptaki zamieszkujące w pobliskim lesie. Do każdego domku należy: grill , telewizja , internet , ognisko.

Dla lubiących sport skorzystać można z boiska do siatkówki oraz placu zabaw.

Zapraszamy Grzybiarzy! Jesienną porą występują u nas grzyby jadalne takie jak:
- borowiki,
-kanie,
-koźlarze,
-maślaki,
-kurki

Link do strony internetowej agroturystyki : http://siedlik-agroturystyka.pl/index.html

Zapraszamy do skorzystania urlopu, weekendów lub wakacji na łonie natury.

Miasta w pobliżu:
- Lidzbark 9km
- Nowe Miasto Lub 26km
- Brodnica 28km
- Działdowo 35km
- Grunwald 40 km
- Toruń 90km
- Olsztyn 110km
- Warszawa 190km

Oбъект в базе с: 2018-05-14

Развернуть описание Свернуть описание

  • Заезд/отъезд: от 15:00 до 12:00
  • В распоряжении гостей: Барбекю, Место для костра, Прокат рекреационного снаряжения, Частный пляж / помост
  • На территории объекта: Sport i rekreacja (Игровое поле)
  • Для автолюбителей: Паркинг/гараж (Паркинг в стоимости входит)
  • Интернет: Интернет (беспроводной интернет)
  • Для гостей с животными: Приём домашних животных
  • Ресепшн: Круглосуточный ресепшн
  • Варианты Питание: варианты Питание (Завтрак, Полдник)
  • Для семей с детьми: Удобства для семей с детьми (Игровая площадка для детей [Песочница, Качели])