Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój jest urokliwym miasteczkiem uzdrowiskowym położonym w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Otoczona lasami i pasmami Gór Stołowych wyróżnia się łagodnym klimatem, który cenią sobie zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający to miasto turyści. Jednak największe bogactwo naturalne Polanicy stanowią wody mineralne. Ich lecznicze właściwości znane były już w XVI wieku, ale największy rozkwit uzdrowisko przeżyło, kiedy zostało połączone z Kłodzkiem linią kolejową. Na przełomie XIX i XX wieku powstały między innymi budynki sanatoriów, piękny Dom Zdrojowy czy teatr, które także dzisiaj są turystyczną atrakcją. Współczesne miasto zachowało urok, jakim w czasach największej prosperity przyciągało odwiedzających – i właśnie z tego powodu tak wiele osób odwiedza je również dzisiaj.

Polanica-Zdrój – co warto zobaczyć

Każdy, kto przyjeżdża do Polanicy-Zdroju, powinien zobaczyć malowniczą dzielnicę uzdrowiskową, której centralny punkt stanowi zielony Park Zdrojowy. Założono go w 1906 roku – oryginalny zamysł twórców widać najbardziej w najstarszym Parku Centralnym. Jego główną oś stanowi promenada biegnąca od pijalni do altany, gdzie znajduje się ujęcie wody mineralnej. Oprócz tego Park Zdrojowy tworzą Park Szachowy z licznymi fontannami, Park Różaneczników, Park Józefa, gdzie umieszczono figury kuracjuszy w strojach z dawnych epok, oraz Park Leśny. Wśród innych miejsc, które warto zobaczyć, jest zabytkowa pijalnia wód mineralnych oraz hala spacerowa.

Polanica-Zdrój ma do zaoferowania nie tylko atrakcje dzielnicy uzdrowiskowej. Turyści powinni obejrzeć deptak, biegnący po obu stronach Bystrzycy Dusznickiej. Miejsce jest zjawiskowe zwłaszcza wieczorem, gdy włączane są oryginalne lampy, a restauracyjne i kawiarniane ogródki zapełniają się gośćmi. Przy promenadzie spacerowej umiejscowiono Aleję Gwiazd Koszykówki, gdzie odciski swoich dłoni zostawiły największe gwiazdy tego sportu.

Co robić w Polanicy-Zdroju w wolnym czasie

Co robić w Polanicy-Zdroju w wolnym czasie? Dla starszych dużą atrakcją jest odkrywanie tajemniczych zakątków Parku Zdrojowego. Podzielony na kilka części zaskakuje różnorodną roślinnością oraz spokojnymi zaciszami, w których można stracić z oczu innych spacerowiczów. Pomiędzy majem a październikiem w Parku Zdrojowym organizowane są pokazy kolorowej fontanny znajdującej się przed sanatorium Wielka Pieniawa. Podczas spektaklu główną rolę odgrywa nie tylko woda, ale również światło i dźwięk.

Oprócz tego w wolnym czasie można wybrać się na Corso. Jest to trasa spacerowa urozmaicona fontannami i innymi elementami, w tym także naturalną ścianką wspinaczkową. Prowadzi prosto do letniego toru saneczkowego, którym odważni osiągają prędkości wynoszące nawet 40 km/h!

Uzdrowiskowe walory Polanicy-Zdroju

W Polanicy-Zdroju panuje wyjątkowy klimat, który sprawia, że tutejsze zimy są niezbyt łagodne, a lata ciepłe. Już sam ten fakt kusi wczasowiczów, ale prawdziwym uzdrowiskowym walorem Polanicy-Zdroju jest woda mineralna. Zanim wydostała się na powierzchnię, kilka tysięcy lat przebiegał proces mineralizacji, woda przesączała się przez skały, wypłukując zawarte w nich minerały i wzbogacając tym samym swój skład. Dzięki temu powstały słynne szczawy, które wydobywane są z kilku źródeł – najstarsze to Pieniawa Józefa (woda z tego ujęcia obecna jest w sklepach jako Staropolanka) oraz Wielka Pieniawa (wypływa na powierzchnię pod własnym ciśnieniem!).

Biorąc pod uwagę klimat i wody mineralne, w Polanicy-Zdroju leczy się przede wszystkim choroby układu krążenia, ruchu, dolnych i górnych dróg oddechowych oraz cukrzycę i choroby endokrynologiczne.

Co zjeść w Polanicy-Zdroju

W Polanicy-Zdroju jest wiele restauracji, serwujących kuchnię z różnych stron świata. Jednak odwiedzając region Dolnego Śląska warto spróbować dań charakterystycznych dla tych stron. Sztandarową potrawą są oczywiście kluski śląskie podawane ze zrazami i modrą kapustą, ale warto skusić się na również na karminadle, karpia milickiego, śląskie niebo lub żurek. Cena obiadu w Polanicy-Zdroju dla jednej osoby waha się od około 20 do 30 złotych.

Noclegi w Polanicy-Zdroju

W Polanicy-Zdroju do wyboru jest sporo ofert noclegowych, a najliczniej reprezentowaną kategorią są kwatery i pokoje. To także najchętniej wybierany typ noclegów przez osoby podróżujące w parze lub niedużej grupie, które chcą zatrzymać się w przytulnym miejscu. Ważne jest też kryterium ceny, gdyż koszt noclegu w kwaterach i pokojach gościnnych w Polanicy-Zdroju może wynieść nawet 30 złotych za noc. Za tę cenę goście mają zapewnioną własną łazienkę, dostęp do kuchni, a bardzo często również parking.

Alternatywą dla rodzin i osób, które chcą wypoczywać tylko we własnym grodnie, jest wynajęcie apartamentu w Polanicy-Zdroju. Dzięki temu można cieszyć się większą prywatnością i niezależnością, a także czuć praktycznie jak we własnym mieszkaniu. Przeciętny apartament w Polanicy-Zdroju ma dwa pokoje, dobrze wyposażoną kuchnię i łazienkę. Ceny wynajęcia apartamentu czteroosobowego rozpoczynają się od 150 złotych.

Turyści z wyższym budżetem mogą zatrzymać się w pensjonacie, gdzie w cenę noclegu wliczone są między innymi śniadania. Koszt takiego pobytu plasuje się na poziomie 100-150 złotych za usługę.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Polanicy-Zdroju

Dla osób, które szukają noclegu w Polanicy-Zdroju, najważniejszą kwestią jest łazienka w pokoju. Wszyscy cenimy sobie wygodę i prywatność, dlatego brak tego udogodnienia często zaważa na wyborze konkretnej oferty. Na szczęście obecność własnej łazienki zaczyna być standardem nawet w mniejszych obiektach noclegowych. Innym ważnym udogodnieniem w Polanicy-Zdroju są parkingi – większość turystów przyjeżdża własnym środkiem transportu, dlatego zależy im, by pozostawić auto w bezpiecznym miejscu. Osoby szukające noclegu w mieście interesowały się również tym, czy w ich pokoju będzie telewizor oraz dostęp do internetu.

Ceny noclegów w Polanicy-Zdroju

Ceny noclegów w Polanicy-Zdroju zależą przede wszystkim od kategorii obiektu noclegowego oraz jego lokalizacji. Turyści zapłacą więcej za nocleg w centrum miasta w apartamencie lub pensjonacie. Najkorzystniejszą opcją jest nocleg w obiekcie zaliczanym do kategorii „kwatery i pokoje”, gdzie średnia stawka wynosi od około 30-40 złotych. Warto również zwracać uwagę na to, czy właściciel obiektu nie wprowadził cennika weekendowego. Wtedy stawki mogą wzrosnąć – portal Nocowanie.pl wylicza, że ceny noclegów w weekend kosztują ponad 40% więcej niż w dzień powszedni.

Aby znaleźć nocleg w korzystnej cenie, najlepiej odpowiednio posortować wyniki wyszukiwania dla Polanicy-Zdroju – można to zrobić, klikając ikonkę „Tanie noclegi” widoczną u góry strony. Najwyżej pojawią się obiekty, których ceny za nocleg są najniższe.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Polanicy-Zdroju

Ile kosztuje nocleg w Polanicy-Zdroju?
Cena za nocleg w Polanicy-Zdroju zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Polanica-Zdrój, wtedy koszt noclegu może wynieść od 45 zł. Średnia cena noclegu w Polanicy-Zdroju wynosi 219 zł.
Czy ceny noclegów w Polanicy-Zdroju w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 20% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Polanicy-Zdroju?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Polanica-Zdrój”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Polanicy-Zdroju zaczynają się od kwoty 45.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Polanicy-Zdroju?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Polanicy-Zdroju mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Polanica-Zdrój opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Polanicy-Zdroju to: Domek Iwonka, Pokoje Gościnne, Apartament 26 A Willa Ogrodowa.
Które noclegi w Polanicy-Zdroju są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Polanicy-Zdroju poleca Szychów z widokiem, Agroturystyka Jaworowy Domek, Domek na wsi.
Które noclegi w Polanicy-Zdroju są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Dworek Genny, Apartament Na 5 - Parkowa - Polanica, Domek Polanica.
Jakie są atrakcje w Polanicy-Zdroju?
Polanica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe, dlatego warto zobaczyć atrakcje zlokalizowane w dzielnicy zdrojowej. To między innymi pijalnia Wielka Pieniawa oraz znajdująca się niedaleko fontanna, ładnym miejscem jest też Park Józefa.
Czy Polanica-Zdrój to uzdrowisko?
Polanica-Zdrój to jedno z sudeckich uzdrowisk, które działa od pierwszej połowy XIX-wieku. Jego największy rozwój nastąpił w początkach XX wieku, gdy wybudowano Dom Zdrojowy oraz park.
Jakie są sanatoria w Polanicy-Zdroju?
W Polanicy-Zdroju znajdują się sanatoria, które zajmują się przede wszystkim leczeniem chorób układu pokarmowego, krążenia, schorzeniami górnych dróg oddechowych i reumatologicznymi.
Gdzie znajduje się Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju?
Wielka Pieniawa to zabytkowa pijalnia wód mineralnych oraz sanatorium. Znajduje się w centrum Polanicy-Zdroju, na terenie Parku Zdrojowego.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!