Gospodarstwo Gościnne W Posejnelach Stanisław Luto

Агротуризм w Posejnelach

Brak oceny

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

Информация об объекте

Giby 15A , 16-506 Giby

Oписание

Posejnele to wieś gdzie postęp cywilizacyjny nie poczynił jeszcze żadnych zniszczeń, to wieś, w której czas się zatrzymał i tak trwa do dnia dzisiejszego. Liczy ona około 20 gospodarstw. We wsi znajduje się prehistoryczne grodzisko Jaćwingów, żeremia bobrowe, rezerwat przyrody z sosnami z czasów Napoleona, a w okolicznych lasach - tokowiska głuszców.
Posjenele leżą niedaleko granicy litewskiej i 10 km od Sejn - najbliższego miasteczka. Jedną z głównych zalet tej wsi jest umiejscowienie pośród jezior - 4 jeziora w promieniu 500 metrów, w tym najbliższe 30 metrów (z własną plażą - 200 metrów) oraz odległość od lasu (największego kompleksu leśnego w Polsce - Puszczy Augustowskiej) - 20 metrów. Najbliższy sklep, poczta oraz apteka znajdują się w odległości 3 km (w miejscowości Giby).
Z opowiadań dziadka-historia domu
Kiedyś wieś skupiona była wokół drogi, biegnącej wzdłuż rzeki Marycha. Na początku wieku wieś Posejnele uległa procesowi komasacji (scalenia) gruntów, drogą wymiany wielu rozrzuconych działek na jedną. W ten sposób każdemu gospodarzowi został przydzielony kawałek ziemi w okolicy. Mój pradziadek, którego drewno na budowę domu spaliło się podczas burzy, mógł wybrać miejsce osiedlenia się. Potrzebne było nowe drewno, a że lubił łowić ryby wybrał teren, który spełniał te wszystkie kryteria. I tak zamieszkaliśmy nad jeziorem Dowcień, niedaleko jeziora Samań, Świerszczań i Pomorze w odległości 20 metrów od lasu-Puszczy Augustowskiej.

Oбъект в базе с: 2009-03-24

Развернуть описание Свернуть описание

  • Заезд/отъезд: от 14:00 до 10:00
  • В распоряжении гостей: Барбекю, Место для костра, Прокат рекреационного снаряжения, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Возможность заказа стирки, возможность заказать услугу глажки )
  • Интернет: Интернет
  • Для семей с детьми: Удобства для семей с детьми (Игровая площадка для детей)