Gospodarstwo Agroturystyczne "Leśna Stajnia"

Агротуризм в Krzywej

Brak oceny

Reklama

Domki Letniskowe "Domki Miłe"

Miejscowość: Любятово

Информация об объекте

Krzywa 204, 39-120 Sędziszów Małopolski odległość od centrum: 3 km

Oписание

Gospodarstwo Agroturystyczne „Leśna Stajnia” położone nieopodal Sędziszowa Małopolskiego w miejscowości Krzywa, przysiółek Poręby. Na miejscu do dyspozycji gości są konie wierzchowe: spacerki dla najmłodszych, jazda maneżowa dla każdego stopnia zaawansowania, jazda w teren oraz możliwość przejażdżki bryczką lub saniami po malowniczej okolicy. Przyjemności, z jakich korzystać można przez okrągły rok. Istnieje również możliwość wstawienia własnego konia do pensjonatu i to za naprawdę niewielkie pieniądze.

Obfitość grzybów w sezonie, borówki i jeżyny, mnogość gatunków zwierząt, śpiew ptaków, czyste powietrze i, nade wszystko, spokój - to z pewnością miła propozycja dla wszystkich, którzy pragną odprężenia i wypoczynku. Bez pokonywania setek kilometrów
i wydawania fortuny.
Można z bliska przyjrzeć się hodowanym przez nas kózkom miniaturowym oraz zapoznać z prawdziwym osiołkiem. Gospodarstwo to również koty (europejski, birmański, Maine Coon), owczarek niemiecki, a także bardzo rzadkie w Polsce rasy owczarków węgierskich – komondory oraz puli. Psy, których naturalną okrywę stanowią gęste dredy.
Pod dachem miejsca noclegowe, „klimatyczna” sala kominkowa, pełne zaplecze sanitarne, na zewnątrz zaś spora altana, ujeżdżalnia do jazdy konnej, boisko do siatkówki, możliwość wypożyczenia rowerów, miejsce na ognisko, grill i wiele innych możliwości spędzania czasu to nasze atuty.
W odległości kilku kilometrów znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna, wiodąca poprzez interesujące zakątki bogatej w przeróżne formy życia okolicy. Miłośnicy wędkarstwa zapewne chętnie skierują swe kroki nad pobliską żwirownię, teren PZW. Zwolennicy kąpieli wodnych i słonecznych również znaleźć tam mogą sposób na błogi relaks. Bardziej wybredni zaś mogą zrobić sobie wycieczkę nad oddalony o 15 km zalew w Kamionce. Nieodległa Kolbuszowa zaprasza na odwiedzenie swego wspaniałego skansenu.

Leśna Stajnia leży w sąsiedztwie 9-dołkowego pola golfowego. Dodając do tego możność uprawiania turystyki konnej, pieszej i rowerowej otrzymujemy miejsce, gdzie zwolennicy każdej z form spędzania wolnego czasu mogą znaleźć coś dla siebie. A wszystko to zaledwie 25 km od Rzeszowa, 15 km od Ropczyc czy Kolbuszowej, kilka kilometrów od Sędziszowa Małopolskiego. Gospodarze serdecznie zapraszają!

D O J A Z D :

DOJAZD OD STRONY KRAKOWA

Przejeżdżamy przez Ropczyce, skręcamy z głównej do Sędziszowa (pierwszy sklep Biedronka), dalej prosto, światła, prosto, mijamy rynek, potem z prawej mijamy drugą Biedronkę i paręset metrów dalej jest skręt w lewo na Kolbuszową. Skręcamy, przejeżdżamy wąskim przejazdem pod torami (ograniczenie wysokości dla ciężarowych!!!), dalej prosto główną drogą, po prawej stacja benzynowa. Dojeżdżamy do Krzywej. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. I zaraz potem w lewo przed remizą strażacką zgodnie z kierunkiem na Dąbry. Drogą przez pola. Zaraz na początku, po lewej, jest charakterystyczna figura św. Nepomucena. Jedziemy cały czas asfaltem. Zakręt w prawo, wśród drzew, zgodnie z oznaczeniami na pole golfowe. Wciąż asfaltem. Mijamy po prawej mały, potem duży drewniany dom. Wjeżdżamy do lasu i, na rozwidleniu, w lewo (pole golfowe). Jedziemy leśną żwirową drogą. Wyjeżdżamy z lasu i natychmiast skręcamy w prawo zaraz przy ścianie lasu, przed siatką ogrodzeniową (oznaczenie na pole golfowe i „Leśną Stajnię”). Jedziemy ubitą drogą i dojeżdżamy do bramy pola golfowego - skręcamy w prawo, w mało zauważalną drogę między siatką a lasem. Wzdłuż siatki, potem zagajnik i tak sobie jedziemy 700 m tą leśną drogą aż dojeżdżamy do „LEŚNEJ STAJNI”. :-)

DOJAZD OD STRONY RZESZOWA

Mijamy Świlczę i Trzcianę. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym. Dalej, po prawej stronie mijamy stację BP i wzmagamy czujność, bo gdy zauważymy po prawej stronie dużą różową kapliczkę (i oznakowane przejście dla pieszych), należy zwolnić. Tuż za kapliczką trzeba skręcić w prawo, na Krzywą. Jedziemy prosto, przejeżdżamy całą wieś – możemy się przekonać dlaczego taka, a nie inna, jest jej nazwa... :-) Gdy dojedziemy do remizy strażackiej (po prawej stronie) należy skręcić w prawo, lekko pod górę. Drogą przez pola. Zaraz na początku, po lewej, jest charakterystyczna figura św. Nepomucena. Jedziemy cały czas asfaltem. Zakręt w prawo, wśród drzew, zgodnie z oznaczeniami na pole golfowe. Wciąż asfaltem. Mijamy po prawej mały, potem duży drewniany dom. Wjeżdżamy do lasu i, na rozwidleniu, w lewo (pole golfowe). Jedziemy leśną żwirową drogą. Wyjeżdżamy z lasu i natychmiast skręcamy w prawo zaraz przy ścianie lasu, przed siatką ogrodzeniową (oznaczenie na pole golfowe i Leśną Stajnię). Jedziemy ubitą drogą i dojeżdżamy do bramy pola golfowego - skręcamy w prawo, w mało zauważalną drogę między siatką a lasem. Wzdłuż siatki, potem zagajnik i tak sobie jedziemy 700 m tą leśną drogą aż dojeżdżamy do „LEŚNEJ STAJNI” :-)

DOJAZD OD WARSZAWY (KOLBUSZOWEJ)

Wjeżdżamy do Kolbuszowej. Po dojechaniu do ronda kierujemy się na nim w prawo (na Mielec), mijamy niewielki most i tuż za nim ustawiamy się na lewo, skręcając w ulicę rynku w kierunku Sędziszowa. Dojeżdżamy do najmniejszego ronda na świecie, namalowanego farbą na asfalcie, i tu znów skręcamy w lewo. Jedziemy drogą na Sędziszów Małopolski. Po pokonaniu niezbyt miłych odcinków drogi (radzimy zbytnio się nie rozpędzać) dojeżdżamy do Krzywej. Tu skręcamy w lewo. I zaraz potem znów w lewo przed remizą strażacką, w kierunku na Dąbry. Drogą przez pola. Zaraz na początku, po lewej, jest charakterystyczna figura św. Nepomucena. Jedziemy cały czas asfaltem. Zakręt w prawo, wśród drzew, zgodnie z oznaczeniami na pole golfowe. Wciąż asfaltem. Mijamy po prawej mały, potem duży drewniany dom. Wjeżdżamy do lasu i, na rozwidleniu, w lewo (pole golfowe). Jedziemy leśną żwirową drogą. Wyjeżdżamy z lasu i natychmiast skręcamy w prawo zaraz przy ścianie lasu, przed siatką ogrodzeniową (oznaczenie na pole golfowe i Leśną Stajnię). Jedziemy ubitą drogą i dojeżdżamy do bramy pola golfowego - skręcamy w prawo, w mało zauważalną drogę między siatką a lasem. Wzdłuż siatki, potem zagajnik i tak sobie jedziemy 700 m tą leśną drogą aż dojeżdżamy do „LEŚNEJ STAJNI” :-)

Oбъект в базе с: 2009-05-14

Развернуть описание Свернуть описание

  • Заезд/отъезд: от 14:00 до 12:00
  • В распоряжении гостей: Барбекю, Место для костра, Каминный зал, Прокат рекреационного снаряжения
  • На территории объекта: Столовая, Sport i rekreacja (Игровое поле)
  • Для гостей с животными: Приём домашних животных
  • Варианты Питание: варианты Питание (Завтрак, Обед, Ужин, Полдник)
  • Для семей с детьми: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi, (Детская кроватка, Ванночка) Удобства для семей с детьми (Игровая площадка для детей, Телевизионный зал / для игр / гостиная)