Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domek Sosnowy Typu Brda

Категория: Летние домики

Miejscowość: Серакув

Cena od: 240 całość

 

"Puszczyk" Pokoje Gościnne

Категория: комнаты для размещения гостей

Miejscowość: Серакув

 

Domek Akacjowy I Bukowy Typu Apartament

Категория: апартаменты

Miejscowość: Серакув

Cena od: 230 całość

 

Серакув

Серакув

Sieraków leży pomiędzy dwoma jeziorami w województwie wielkopolskim - Jaroszewskim i Lutomskim. Słynie także z dużej stadniny koni, z rozbudowanej infrastruktury wypoczynkowej, licznych ośrodków turystycznych. Większa część miasta położona jest na prawym brzegu Warty, na lewym znajduje się dzielnica Piaski.

Miejscowość przyciąga turystów głównie latem. Położenie Sierakowa czyni to miejsce atrakcyjnym - nie tylko ze względu na walory przyrodnicze, ale także z powodu znajdujących się tutaj zabytków. Nad zakolem Warty znajduje się Pałac Opalińskich, rozbudowany przez przedstawicieli tego rodu w XVI wieku. Dwa wieki później pałac zaczął niszczeć i popadł w ruinę. Odbudowano go częściowo z początkiem lat 90. XX wieku, przeznaczając na Muzeum Opalińskich.
Będąc w muzeum, warto zatrzymać się przy sarkofagach odkrytych w 1983 roku w podziemiach miejscowego kościoła. Stanowią one unikaty na skalę europejską.
Interesującym historycznie zabytkiem jest także świątynia NMP Niepokalanie Poczętej z XVII wieku. To jeden z najcenniejszych zabytków renesansu w Polsce. Kościół zaprojektowany jest na planie krzyża i jest bardzo bogato wyposażony. W lewej nawie znajduje się nagrobek Opalińskich.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża