Гжибово

Гжибово

Гжибово

Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego nie brakuje miejscowości, które dość niepostrzeżenie rozwijają się w cieniu najsłynniejszych i najpopularniejszych kurortów. Do tego grona z pewnością można zaliczyć Grzybowo, leżące około 7 kilometrów od centrum Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne Grzybowa

Jedną z największych zalet Grzybowa jest niewątpliwie kameralna atmosfera, dzięki czemu miejsce to stanowi doskonałą propozycję na wypoczynek, zwłaszcza w rodzinnym gronie. Charakter miasteczka dodaje mu niepowtarzalnego uroku, a szerokie spektrum możliwości spędzania wolnego czasu sprawi, że niezbyt prędko zatęsknimy za wielkim kurortem.

Ogromnym atutem Grzybowa jest też fakt, że znaczna część miejscowości - podobnie jak cały pas nadmorski gminy - położona jest na Obszarze Chronionego Krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski, utworzonego w 1975 roku, na terenie którego można podziwiać niezwykle piękną i niemal dziewiczą przyrodę. Obszar ten został jednak powołany nie tylko w celu ochrony walorów krajobrazowych i bioróżnorodności, ale również szlaku wędrownego ptaków.

Czas spędzany w Grzybowie można urozmaicić aktywnym wypoczynkiem, w tym pieszymi i rowerowymi wycieczkami lub uprawianiem sportów wodnych. Amatorzy żeglarstwa lub windsurfingu mogą zmierzyć się z żywiołem na wodach Bałtyku lub spokojniejszego jeziora Resko, oddalonego o kilka kilometrów od miejscowości.

Podczas urlopu w Grzybowie możemy też spróbować swoich sił w jeździe konnej lub dać się ponieść beztroskiej zabawie w parku rozrywki w pobliskim Zieleniewie, podzielonym na kilka krain tematycznych, w tym wioskę indiańską, western city, motopark czy mini ZOO.

Noclegi w Grzybowie

Wśród obiektów, oferujących nocleg w Grzybowie, zdecydowany prym wiodą pensjonaty, apartamenty i wille, w których turyści coraz częściej mogą liczyć na bardzo dobry standard zakwaterowania i dostęp do rozmaitych udogodnień. Noclegi w Grzybowie oferują także kameralne pokoje gościnne i kwatery prywatne, a ponadto ośrodki wczasowe i wypoczynkowe oraz domki letniskowe, idealne dla większych grup lub rodzin z dziećmi.

fot. Pixabay

  1. Artykuły: