Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Kompleks Wypoczynkowy Pomerania

Категория: центр отдыха

Miejscowość: Rewal

Cena od: 350 całość

 

Дзвижино

Дзвижино

Ta słynna z piaszczystej plaży miejscowość, położona jest 13 km od Kołobrzegu, nad kanałem Resko, łączącym wybrzeże Bałtyku z jeziorem Resko. Po raz pierwszy o osadzie wspomina się w kronikach w 1228 r. Sama nazwa miejscowości wywodzi się najprawdopodobniej od słowiańskiego słowa "dźwirze" oznaczającego drzwi, wrota. Przez lata Dźwirzyno było spokojną wsią rybacką. Dopiero wiek XIX sprezentował osadzie nową drogę rozwoju - turystykę. W 1978 r. Dźwirzyno uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej. Leczy się tu schorzenia układy oddechowego i krążenia.

Miejscowość ciągnie się wzdłuż ul. Wyzwolenia. Bezsporną ozdobą alei są ponad 250-letnie dęby szypułkowe. Całe Dźwirzyno otaczają zresztą wspaniałe lasy, głównie sosnowe. Największą atrakcją w okolicy jest szeroka, złota plaża. Jest ona dobrze utrzymana, i co ważne, posiada także zejścia dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Miejscowość oferuje turystom zróżnicowane formy uprawiania sportów wodnych czy jeździectwa. Można tu popływać na kajakach, zwiedzać okolice na rowerze, a nawet polatać na motolotni. Albo po prostu poleżeć na plaży...

Autobusy PKS i busy przyjeżdżają do Dźwirzyna z Kołobrzegu, Trzebiatowa, Świnoujścia, Gryfic, Mrzeżyna, Pobierowa i Koszalina. Przystanek usytuowany jest w samym centrum. Nie ma problemu z częstotliwością połączeń. Dojazd z Kołobrzegu PKS-em w wakacje w dzień powszedni co 20-30 min, weekendy - co 40 min, poza sezonem - co 1,5-2 godz.

Prawie całe Dźwirzyno żyje z turystyki, dlatego o miejsce noclegowe nie jest trudno. Niemal we wszystkich domkach jednorodzinnych można wynająć pokój. Standard jest raczej podobny, w większości pokojów są łazienki, czasem w nocleg wliczone jest śniadanie. Jest też sporo domków letniskowych, przy czym tu ceny mogą być nieco wyższe w zależności od klasy obiektu. Istnieje tez tańsza opcja - kempingi i pola namiotowe.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża