Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki Letniskowe Tropicana Family

Категория: Летние домики

Miejscowość: Bobolin

Cena od: 129 całość

 

Дарлово

Дарлово

Дарлово

Darłówko jest nadmorską dzielnicą Darłowa, miasta leżącego w województwie zachodniopomorskim, urokowi której każdego roku ulega tysiące turystów z całego kraju. Skuszeni wspaniałym mikroklimatem, pięknymi widokami oraz perspektywą wypoczynku na czystej, szerokiej plaży planują letni urlop właśnie w leżącym u ujścia Wieprzy kurorcie.

Atrakcje turystyczne Darłówka

Darłówko może poszczycić się naprawdę piękną plażą - a właściwie plażami - powstałymi za sprawą przecinającej wybrzeże rzeki Wieprzy. Plaża w Darłówku Wschodnim jest mniejsza, a miejscami oddzielona od Bałtyku kamieniami, natomiast w Darłówku Zachodnim - nic nie odgradza jej od morza i jest znacznie większa.

Choć plaża jest bez wątpienia turystycznym sercem Darłówka, za jego wizytówkę wiele osób uznaje rozsuwany most na Wieprzy, łączący wschodnią i zachodnią część dzielnicy, który w latach 80. ubiegłego wieku zastąpił XVII-wieczny drewniany most zwodzony. Co ciekawe, to jedyna tego typu konstrukcja w Polsce, więc wprawiona w ruch zawsze budzi duże zainteresowanie.

W Darłówku warto zobaczyć również latarnię morską, usytuowaną przy ujściu Wieprzy do Bałtyku. Powstała w XIX wieku, a następnie kilkakrotnie przebudowywana, obecnie wznosi się na wysokość 22 metrów i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych kurortu. Latarnia mieści się tuż przy wejściu do portu, wciąż pełniącego funkcje rybackie i przeładunkowe, a ponadto turystyczne. Szczególną popularnością wśród wczasowiczów cieszy się wschodnia część portu, z której wypływają statki wycieczkowe.

Ogromną atrakcją Darłówka jest również organizowany tu co roku Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, którego historia sięga 1999 roku. Podczas imprezy można na własne oczy zobaczyć czołgi, transportery oraz samochody i motocykle wojskowe, spróbować swoich sił w zawodach strzelniczych czy skusić się na przejażdżkę jednym z militarnych pojazdów.

Wiele powodów do zadowolenia będą mieli też wypoczywający w Darłówku amatorzy aktywności, na których czekają park linowy, aquaparki, szlaki kajakowe na Wieprzy i Grabowej, a ponadto trasy piesze i rowerowe. Jedną z ciekawszych jest bez wątpienia Szlak Wiatraków, biegnący przez Darłowo, Cisowo, Kopań i Wicie, którego główną atrakcją są jednak nie tylko wiatraki, ale także zabytkowe obiekty architektoniczne.

Noclegi w Darłówku

Noclegi w Darłówku oferują między innymi komfortowe pensjonaty i wille, które z sezonu na sezon prezentują coraz lepszy standard, a także eleganckie hotele, zapewniające swoim gościom rozmaite udogodnienia. Chcąc zarezerwować nocleg w Darłówku możemy też zdecydować się na pole biwakowe, domek letniskowy lub kameralną kwaterę prywatną.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: