Artykuły

Wyjazd dla singli - propozycje na wypoczynek

Według najnowszych badań CBOS aż 25 procent dorosłych Polaków to panny i kawalerowie.

Skąd bierze się ta tendencja zwyżkowa? Dawniej dwoje ludzi, będących razem, przez zbyt długi okres, w niesformalizowanym związku, trafiało często na margines społeczny. Im mniejsza miejscowość, z której pochodzili, tym szybciej ten proces następował.

Okolicznościami łagodzącymi mogły być ewentualnie trudności materialne czy też problemy mieszkaniowe. Obecnie tendencja jest odwrotna. Tryb życia, pęd do wolności oraz skupienie się na karierze powodują, iż odsetek ludzi świadomie wybierających samotność-a raczej wybierających bycie singlem- rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ofert wycieczkowych, kursów czy też imprez nastawionych jest na tę grupę społeczną.

Jestem singlem czy też jestem samotny?
Single generalnie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza nie chce być samotna, poszukuje tej "jedynej/jedynego", bądź też jest po rozstaniu. Single z tej grupy, chcą zmienić swój status na "w związku" i będą nastawieni na poznawanie nowych osób.
Druga grupa singli świadomie wybiera samotność. Czy to ze względu na karierę, czy też silną potrzebę samodzielności? Ludzie tego typu będą nastawieni bardziej na samotne wypoczywanie.

Speed Dating
Dla osób chcących zerwać z etykietką "singiel", proponujemy szybkie randki, czyli speed dating. Idea ta powstała w Stanach Zjednoczonych, polega na zebraniu grupy osób nastawionych na szybkie poznanie swojej drugiej połówki, w jednym miejscu. Rozmowa trwa 5 minut, po tym czasie następuje wymiana partnera. Dzięki temu jesteśmy w stanie w pół godziny osiągnąć ten sam rezultat, co w parę dni spędzonych w barze. Do tego przed randką dostajemy gotowe informacje wstępne na temat danej osoby (dzięki temu szansa na poznanie kogoś odpowiadającego naszym wymaganiom jest znacząco większa) oraz przedział wiekowy uczestników. Idealnym miejscem spełniającym wszystkie wyżej wymienione warunki jest klub Layali Shisha, przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie.

Wyciszenie i wypoczynek
Jeśli należycie Państwo do drugiej grupy singli, szukających spokoju i nieskupionych na zmianie stylu życia, proponujemy wyciszający wyjazd w góry Beskidu Sądeckiego. W trzygwiazdkowym hotelu czekającym tam na Państwa, doświadczycie komfortowych warunków, zniżkowych karnetów narciarskich czy też kąpieli w krytym basenie. Jeśli narty i sauny wysysają wszystkie pokłady energii, pozostaje tylko trzask płonących gałązek i ciepło grzańca przy nocnym ognisku...

oprac. Jakub Zarazik, fot. Stockvault