Artykuły

Nocleg z widokiem na morze

Dodano: 2012-02-28

Wyobraźmy sobie obraz drewnianej chaty, z morzem w tle, szumem fal i mewami walczącymi z podmuchami wiatru.

Na plaży parawany ozdobione barwnymi parasolami chronią uśmiechniętych plażowiczów przed zdmuchnięciem kapeluszy. W powietrzu unosi się zapach świeżo upieczonej ryby oraz beztroskiej atmosfery. A teraz wyobraźmy sobie, że to nie jest obraz, tylko pierwszy widok z naszego okna, który widzimy budząc się rano...

Na półwysep czy na ląd?

Jeśli chcemy wynająć pokój z widokiem na Bałtyk, to mamy dwie opcje: Hel oraz ląd stały. Aby w pełni wypocząć, musimy dobrze wybrać, w zależności od naszych potrzeb i możliwości.

Półwysep Helski:

Plusy:
- Duża liczba miejscowości wypoczynkowych, ułożonych liniowo, w niedużych odległościach od siebie (idąc od wschodu na zachód: Hel, Jurata, Jastarnia, Kuźnica, Chałupy)
- Wiele zadbanych, czystych plaż
- Zewsząd blisko nad wodę
- Piękny krajobraz wydmowy (zwłaszcza okolice Helu)

Minusy:
- Brak dobrego połączenia kolejowego z resztą kraju,
- Duży tłok w sezonie (trudno o dobry pokój bez wcześniejszej rezerwacji),
- Niewielka liczba połączeń autobusowych między poszczególnymi miejscowościami

Gdzie nocować?

Idealnym miejscem na nocleg będzie Jastarnia. Miejscowość obecnie posiada cztery ekskluzywne restauracje, siedem hoteli, elegancką plaże (z odcinkiem dla turystów z psami – między Jastarnią a Juratą) ze szkołą windsurfingu oraz wiele innych ciekawych miejsc, takich jak Muzeum Pod Strzechą czy ścieżki zdrowia. Po całym dniu korzystania z uroków polskiego morza, polecamy odpocząć w czterogwiazdkowym hotelu SPA – Dom Zdrojowy. Usytuowany jest on przy plaży w samym środku Półwyspu Helskiego, z bezpośrednim dojściem do plaży.

Ląd (np. Władysławowo, Gdańsk, Sopot itd.)

Plusy:
- Dobra komunikacja zresztą kraju (np. pociąg słoneczny latem)
- Ogromna liczba obiektów noclegowych
- Mnogość punktów gastronomicznych

Minusy:
- Mniej czyste i bardziej zaludnione plaże
- Najbardziej popularne miejscowości w sezonie nadmiernie przeludnione
- Bardziej zurbanizowany krajobraz

Gdzie nocować?

Apartament Superior we Władysławowie. Uświadczymy tutaj niczym nieprzesłoniętego widoku na morze a dookoła budynku zieleń otuliny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Apartament jest usytuowany na klifie, co potęguje doznania estetyczne związane z pobytem nad morzem, a dla spragnionych wrażeń, daje możliwość wspaniałych lotów na paralotni.

oprac. Jakub Zarazik