Artykuły

Jak dojechać do Torunia?

Wybierający się do Torunia mogą liczyć na szybką i przyjemną podróż. Miasto leży niemalże w centralnym punkcie kraju, dzięki czemu posiada rozgałęzioną sieć połączeń drogowych.

Decydując się na pokonanie trasy samochodem nie powinniśmy natrafić na żadne przeszkody, komfort jazdy gwarantują liczne drogi przecinające Toruń. Z północnego kierunku najszybciej dojedziemy ukończonym niedawno odcinkiem Autostrady A1. Podróż na tym odcinku zajmie nam jedynie ok. 65 minut. Z północy do Torunia prowadzi także droga krajowa nr 1.

Jadąc z północnego zachodu najlepiej wybrać drogę krajową nr 10, trasa prowadzi przez Piłę oraz Nakło n. Notecią. Również tą drogą dotrzemy do grodu Kopernika z Warszawy. Mieszkańcy północnego wschodu najszybciej pokonają dystans dzielący ich do  Torunia korzystając z krajowej 15. Obierając za punkt wyjścia południowy zachód najlepszym rozwiązaniem będzie także wybór drogi krajowej nr 15.

A może tak pociągiem?
No właśnie, a co jeśli postawimy na taką formę komunikacji? W tym wypadku również możemy być spokojni. Do Torunia można bezpośrednio dojechać ze wszystkich większych miast. Dogodna lokalizacja toruńskich dworców zapewnia możliwość szybkiego dotarcia do dowolnego miejsca w mieście-dworce znajdują się w pobliżu przystanków autobusowych, tramwajowych oraz postojów taksówek.

Autobusem- czemu nie?
Podobnie jak w przypadku połączeń kolejowych, turyści preferujący podróżowanie autobusami nie muszą się martwić o ewentualne niedogodności. Do Torunia dojedziemy z każdego dużego ośrodka miejskiego. Taki rodzaj przemieszczania się jest szczególnie polecany turystom z regionu, dworzec autobusowy posiada w ofercie wiele lokalnych połączeń z mniejszych miejscowości. Ponadto należy wspomnieć o konkurencyjnych cenach podróżowania autobusami oraz o atrakcyjnym położeniu dworca( 5 min. od Starówki).

Samolotem
Toruń ma lotnisko, lecz nie jest ono przystosowane do przyjmowania samolotów pasażerskich. Dlatego Ci, którzy zdecydują się na lot muszą brać pod uwagę to, że ich droga do Torunia na tym się nie skończy.  Najbliższe funkcjonujące lotnisko pasażerskie znajdziemy w Bydgoszczy. Z Bydgoszczy do Torunia jest 50 km, a pokonać je możemy na różne sposoby: pociągiem, autobusem lub samochodem. Połączenia między miastami zapewniają wysoki standard jazdy każdym z wymienionych wyżej środków transportu.

oprac. Dominika Majewska