Artykuły

Hotel przyjazny rodzinie

Większość osób aktywnych zawodowo może pozwolić sobie na jeden dłuższy urlop w ciągu roku. Trwa on zazwyczaj kilkanaście dni, których ostatecznie i tak okazuje się zbyt mało, aby zrealizować wszystkie plany.

W związku z tym najczęściej decydujemy się na wyjazd z całą rodziną, aby przede wszystkim dzieciom wynagrodzić codzienną gonitwę i permanentny brak czasu.

Jaki powinien być hotel przyjazny rodzinie?

Podczas planowania rodzinnej podróży w końcu nadejdzie czas na rezerwację pobytu w jednym z obiektów noclegowych w docelowej miejscowości. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, jednak nie zapominajmy, że potrzeby naszych pociech, zwłaszcza tych najmłodszych, powinniśmy postawić ponad swoje. A zatem, jaki powinien być hotel przyjazny rodzinie?

Pokój hotelowy

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wyposażenie pokoju. W przypadku najmłodszych dzieci niemal koniecznością będzie dodatkowe łóżeczko z materacem i przewijak. Wśród przydatnych elementów wyróżnić można także podgrzewacz do butelek, plastikowe naczynia i sztućce czy nawilżacz powietrza. Ponadto wszystkie kontakty, podobnie jak okna i drzwi balkonowe, muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Jeśli pokój hotelowy będzie spełniał nasze oczekiwania, warto przyjrzeć się także wyposażeniu łazienki. Nie powinno zabraknąć w niej wanienki do kąpieli małych dzieci, a także maty antypoślizgowej. Do pożądanych akcesoriów należą także jednorazowe kubki oraz krzesełka łazienkowe lub podesty ułatwiające najmłodszym korzystanie z toalety.

Wyposażenie restauracji

Podczas naszych wakacji z pewnością będziemy również często bywać w restauracji. W gastronomicznej części hotelu przyjaznego rodzinie znajdziemy krzesełko do karmienia oraz zestaw do kolorowania dla maluchów znudzonych czekaniem. Ponadto w menu powinno znaleźć się kilka dań serwowanych z myślą o najmłodszych gościach. Przed przyjazdem z małymi dziećmi warto także dowiedzieć się, czy w restauracji istnieje możliwość skorzystania z podgrzewacza do butelek.

Dodatkowe atrakcje i usługi

Jeśli jednak nasze pociechy są już w wieku przedszkolnym lub szkolnym, z pewnością zainteresuje je program animacyjne dla dzieci, realizowany jest przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Najczęściej obejmuje on zajęcia integracyjne, plastyczne i manualne. Często maluchy mają okazję również poznać najpiękniejsze bajki i baśnie, wyświetlane na ekranie lub czytane przez opiekunkę.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakwaterowaniu w danym obiekcie, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii. W hotelu przyjaznym rodzinie bez problemu uzyskamy numer kontaktowy do miejscowego lekarza lub najbliższej apteki. Biorąc pod uwagę aspekt logistyczny i praktyczny, dobrze, aby istniało miejsce do przechowywania wózków, natomiast z punktu widzenia dzieci niezwykle istotna będzie możliwość wypożyczenia książek lub gier.

Mając do dyspozycji całą gamę ofert noclegów, znalezienie hotelu przyjaznego rodzinie nie musi być najprostszym zadaniem. Dużym ułatwieniem mogą być rozmaite rankingi i konkursy, podczas których obiektom, spełniającym wymagane kryteria, przyznaje się odpowiednie certyfikaty. Łącząc posiadaną wiedzę z rodzicielskim instynktem, z pewnością uda się odnaleźć hotel idealny.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. hotelofmauritius.com